Polské Tatry - termální lázně Szaflary a Chochołowskie Termy

Odjezd:
Počet nocí: 3
Doprava:
cena: již od: 3899.00 Kč na osobu

Cena zahrnuje:

  • AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
  • 2x UBYTOVÁNÍ V HOTELU 3*
  • 2x POLOPENZE FORMOU BUFETU
  • 2 x CELODENNÍ VSTUP DO TERME GORACY POTOK nebo CHOCHOŁOWSKIE TERMY nebo SZAFLARY
  • POBYTOVÁ TAXA, PŘIHLÁŠENÍ
  • DELEGÁT A PRŮVODCE
  • SAUNY A VÍŘIVKY V HOTELU
  • AUTOBUSOVÁ DOPRAVA DO CHOCHOŁOWSKIE TERME

 

  • DĚTSKÉ CENY NA VYŽÁDÁNÍ!

Program zájezdu:

Novinka pro všechny milovníky teplé termální vody - termální lázně v polských Tatrách, Szaflary a Chochołow. Ubytování bude mít krásný výhled na Tatry, horkými prameny a nekončící zábavou ve vzdálenosti poujých 20m. Druhý den strávíme v krásných, úplně nových termálních lázních Chochołowskie Termy. A třetí den, abychom získali rozhled, vystoupáme lanovkou na Gubałowku.

 

 

TERMÁLNÍ LÁZNĚ - POLSKÉ TATRY

LETOVISKO SZAFLARY (vzdálenost z Ostravy je 250 km přes Katovice a Krakov, nebo 200 km přes Bílsko - Bělá a slovenskou Oravu)

BOROWY DWÓR - BIZNES, SPA & FUN

 

TERMÍN: 8.5.-10.5.2020

TERMÍN: 28.10.-30.10. 2020

 

CENA AUTOBUSEM: 3.899 Kč/os.

CENA VLASTNÍ DOPRAVOU: 3.499 Kč/os.

 

Nástupní místa:

 

 

Frýdek-Místek, Ostrava, Hlučín (v případě, že bude z nástupního místa minimálně 10 osob)

 

1. DEN: V brzkých ranních hodinách cvca 4:00 hod. odjezd z ČR. V dopoledních hodinách cca 9:30 hod.příjezd do Polska do lázeňského městečka SZAFLARY. Ubytování v hotelu BOROWY DWÓR 3* - pokoje ještě nebudou připravené, vezmete si jen ručníky, plavky a jdete se koupat do termálních lázní GORĄCY POTOK nebo SZAFLARY, které jsou v bezprostřední blízkosti hotelu. Po 16:00 je možné se ubytovat a od 16:00 do 19:00 hodin v hotelu probíhá večeře. Kdo bude chtít, může jít do lázní i po večeři, kde pravděpodobně bude hrát kapela a bude pěkně živo, anebo můžete využít služeb hotelového spa centra – dvě vířivky a tři sauny – infra, parní a finská. Také se můžete projít do centra městečka, kde je cukrárna, obchod a kostel.  Noclech.

2. DEN: Snídaně, společný odjezd do nedalekých lázních CHOCHOŁOWSKIE TERMY. Celodenní koupání a saunování, večer návrat do hotelu. Večeře, noclech.

3. DEN: Po snídani si dáme zavazadla do autobusu a společně odjedeme do města ZAKOPANE, kde pozemní lanovkou vyjedeme na vyhlídku GUBALOWKA (za příplatek na místě cca 130 Kč) a budeme mít krásný výhled na Tatry. Indviduální volno, kávička, možnost skvělých nákupú v proslulé uličce v Zakopaném –BULEVÁR KRUPOWKI. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Příjezd do Ostravy kolem 18:00-19:00 hod.  Změna programu vyhrazena, CK neovlivňuje technické odstávky termálních lázní a lanovky, změnu otevíracích dob a služeb, které sama nemůže ovlivnit J. Program může být u 1. a 2.dne přehozený přesné informace před odjezdem v pokynech.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Borowy Dwór 3* se nachází v městečku Szaflary, v bezprostřední blízkosti dvou termálních lázní – Termy Podhalanskie a Gorący Potok. Komplex Gorący Potok je vzdálený cca 50 m od hotelu. K dispozici je 70 pokojů, pokoje jsou komfortní a vkusně zařízené, každý pokoj má LED televizi, fén na vlasy , ručníky a vlastní sociální zařízení. Některé pokoje mají balkon a krásný výhled na Tatry. Pro děti je připravený dětský koutek v přízemí hotelu, pro dospělé zase herna, kde je kulečník, stolní tenis a fotbálek. Ve volných chvílích můžete posedět v lobby baru, kde si můžete objednat drink, nebo si můžete za příplatek zahrát bowling – jsou tam tři dráhy. Hotel má i vlastní spa centrum, kde si můžete užívat ve dvou vířivkách nebo ve třech saunách – je tam parní, finská a infra sauna.

Vzdálenost: Ostrava - Szaflary - 250 km, Brno - Szaflary - 414 km, Praha - Szaflary - 617 km

Služby: snídaně (8:00 – 10:00) a večeře (16:00 – 19:00) formou bufetu, snídaně: bohatý výběr studeného bufetu, zelenina, jogurty, klobásy, párky, vajíčka; večeře: dva druhy polévky, tři druhy masa, tři druhy přílohy, tři saláty, zákusky. Čaj a káva neomezeně u jídla a během celého dne v salonku.

Popis: recepce, restaurace, salonek, konferenční sál, dětská herna, herna pro dospělé – kulečníky, fotbálek, stolní tenis, bowling (za příplatek), wellness centrum – dvě vířivky, tři sauny – infra, finská a parní.

„GORĄCY POTOK „ – termální lázně a bazénový komplex v Szaflary, cca 50m od hotelu Borowy dwór. V celém komplexu se nachází 22 bazénů, z toho 10 z nich je v bazénové části, dalších 12 bazénů je v části spa. Bazény jsou venkovní a mají teplotu vody 34 až 39,5 ° C, jsou různých tvarů a velikostí s vodními gejzíry, masážními lavicemi a vodními tryskami. Dva  bazény jsou dětské, říká se jim vodní mateřská škola. Jsou otevřené od dubna do října a děti se mohou vyřádit i na skluzavkách. Voda je bohatá na minerály a je speciálně ošetřovaná UV lampami, takže se do vody nepřidávají žádné chemické látky. V sezoně je otevřené i lanové centrum, kde si můžete vyzkoušet svoji zručnost a zdatnost přímo nad bazény. V komplexu jsou i dva tzv. „pool bary“, takže si drink můžete vychutnat přímo ve vodě, aniž byste museli opustit bazén. O víkendech se tady konají party, takzvané „imprezy“, které z vlastních zkušenosti můžeme doporučit, tancovat v bazéně je zkušenost k nezaplacení. V komplexu se nachází i saunové centrum, solná jeskyně, vířivky, masáže a restaurace.

Chochołowskie Termy jsou místem, kde si každý, bez ohledu na věk nebo záliby, najde atrakci přímo pro sebe. Hosté mají k dispozici více než 30 bazénů a kádí s vodou s různou specifikací, léčebná zóna s neupravenou sirnou vodou a jodovou solankou, stanoviště s hydromasážní, divoká řeka, lehátková zóna, vodní gejzíry. Voda v bazénech má teplotu 32-36 °C, proto je možné ve venkovních bazénech relaxovat i v mrazivých dnech.

Chochołowskie Termy, to nejsou jen bazény! V objektu se nachází největší saunárium na Podhalí s impozantní, prosklenou vyhlídkovou saunou, z které budete obdivovat krásné majestátní Tatry. Ten správný relax si můžete dopřát ve wellness zóně s bohatou nabídkou speciálních koupelí, masáží a kosmetických zákroků. Doporučujeme návštěvu sport centra s fitness lekcemi a skvěle vybavenou posilovnou, kde můžete cvičit pod dohledem trenéra.

Základní informace:

-          Voda se čerpá z nejvydatnějšího pramene v regionu – vrt provedený v letech 1989 – 1990, v kterém teplota vody činí až 82 °C

-          Termální voda obsahuje velké množství minerálů, síra, vápník, hořčík, sodík

-          Celková plocha je 3000 m²

-          Hloubka termálních bazénů je 1-1,2 m

 

Bazény

V Chochołowskie Termy je celkem 30 bazénů a kádí naplněné termální vodou s léčivými a terapeutickými vlastnostmi. Ve venkovní části se nachází bazény v nultém a první poschodí, doplňují je atrakce – umělé vlny, divoká řeka, vodní trysky, lezecká síť, pool bar.

Uvnitř najdete dva bazény s masážními tryskami, sedm menších a jeden velký bazén s vířivkou, mimo jiné i bazén s léčivou solankou.

Sportovcům jsou k dispozici dva plavecké bazény o rozměrech 16x8 m a 25 x 10 m a hloubkou 1,4 m-1,8 m. Plavecký bazén o rozměrech 16x8 m je vybaven technologií POSEIDON – inovativní technologie usnadňující práci plavčíkům. Chochołowskie Termy jsou jediné termální lázně v Polsku, které používají tento bezpečnostní systém. Tato technologie umožňuje analýzu obrazu z kamer umístěných nad hladinou plaveckého bazénu v reálném čase, díky tomu mohou plavčíci sledovat pohyb koupajících se osob a v případě potřeby okamžitě přiběhnou na pomoc.

Pro děti

Vnitřní dětské hřiště s dětským bazénkem s hloubkou 0,3 m, skluzavky a parní koupele pro děti. V prvním patře, vedle kavárny se nachází dětský koutek (herna). Ve venkovní částí nalezneme dětské hřiště s vodními atrakcemi a bazén loď (v provozu pouze v letním období).

Tobogány

Tobogány pro celou rodinu ve vnitřní části objektu.

Doplňkové atrakce

Tzv. textilní sauna (do sauny můžete v plavkách) a solná jeskyně v druhém patře. Písečná pláž s lehátky vedle venkovních bazénů (v letní sezóně).

 

Léčivá zóna

Sirná voda a jodová solanka mají pozitivní účinky na kůži, oběhový systém a klouby a také pomáhají při léčbě arteriosklerózy, cukrovky a revmatických obtížích. Můžete využít kádě se surovou, sirnou termální vodou o teplotě 36 °C a dále pak termální bazén s jodovou solankou s teplotou 32 °C.

Sirné koupele

Voda má lehce kyselé pH (pH 6,7), změkčuje epidermis. Jedná se o tzv. keratoplastické působení, které podporuje léčbu některých kožních nemocí jako je lupénka, seboroický ekzém, nadměrné zrohovatění kůže, anebo atopický ekzém. POZOR! Koupele v sirné vodě stimulují kožní receptory, což může vyvolat pocity pálení a svědění. Regenerují kloubní chrupavku, což přispívá k léčbě revmatických chorob, degenerativního onemocnění kloubů, revmatoidní artritidy, bolesti zad, dyskopatie a poúrazové stavy pohybového aparátu. Kúra sirnou vodou má také pozitivní vliv na oběhovou soustavu, působí proti arterioskleróze a chrání před cévními komplikacemi při průběhu cukrovky.

Indikace:

-          Degenerativní onemocnění kloubů a zad

-          Diskopatia

-          Ischias

-          Reumatoidní artritida

-          Stavy po úrazech

-          Chronické kožní onemocnění

-          Cukrovka

-          Dna

-          Arterioskleróza

-          Neuralgie

-          Gynekologické nemoci

-          lupénka

 

Solankové koupele

Léčivá solanková koupel je velice příjemná terapie. Voda obohacená o minerály má blahodárné účinky na kůži, kosti a vnitřní orgány. Doporučuje se dokonce i dětem, obzvláště těm, které jsou náchylné k infekcím dýchacích cest. Solanka léčí, zlepšuje náladu a uklidňuje. Solanková koupel snižuje dráždivost senzorických a motorických receptorů, vyrovnává krevní tlak, zlepšuje krevní oběh, stimuluje prokrvení pokožky a také reguluje metabolismus kůže a zlepšuje imunitu.

Indikace

-          chronické onemocnění kloubů

-          revmatoidní artritida

-          neurologická onemocnění

-          roztroušená skleróza

-          stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu

-          neurózy

-          nespavost

-          otoky

-          lupénka

-          vegetativní poruchy

-          chronické gynekologické záněty

-          rekonvalescence po gynekologických onemocněních

-          komplikace spojené s klimakteriem

-          infekce horních cest dýchacích

 

Gastronomie

Občerstvit se můžete v bazénové zóně, ale i v saunáriu.

V prvním patře je bistro s teplými jídly a nápoji, hned vedle kavárna, kde si můžete objednat zákusek a kávu za velmi příznivou cenu. Pizzeria Kluski&Placek, která se nachází vedle solankového bazénu, nabízí křupavou pizzu, zdravé saláty a výborné těstoviny. U venkovních bazénů naleznete bary, které prodávají zejména nápoje. Po saunování se můžete osvěžit v sauna BARu a ochutnat vynikající limonády a ovocné granity.

 

Součástí areálu je moc pěkná a útulná Chochołowská restaurace, která má na svém jídelním lístku studené i teplé předkrmy, polévky, hlavní chody, dezerty a výtečné zmrzliny.

Příplatky:

Pojištění 36 Kč/osoba/den.
Dítě do 2,99 let v doprovodu 2 dospělých osob 800 Kč.

Slevy: