Informace o autobusové dopravě - Chorvatsko

DO CHORVATSKA AUTOBUSEM
 
ORGANIZACE DOPRAVY U AUTOBUSOVÝCH ZÁJEZDŮ DO CHORVATSKA
 
TRAJEKT
 
V případě, že jste si zakoupili autobusový zájezd na ostrov HVAR, ostrov VIS, BRAČ nebo ostrov KORČULA, bude přeprava z přístavu ve Splitu probíhat následovně. 
 
OSTROV HVAR a OSTROV KORČULA
 
Klienti si vyndají ze zavazadlového prostoru autobusu za pomocí pana řidiče své zavazadlo a odnesou si ho na trajekt. Dle pokynů delegátky nebo technické průvodkyně si odloží zavazadlo na místo určené. Po dobu plavby nepřebírá CK zodpovědnost za Vaše zavazadlo, můžete si ho vzít i na horní palubu trajektu. Po připlutí na ostrov si odnesete své zavazadlo k transferu, který Vám ho odveze do Vašeho hotelu. Vás přepravíme do Vašeho hotelu loďkou, autem, autobusem nebo mikrobusem.
Může však nastat výjimka a to, kdy celý autobus pojede trajektem až na ostrov, proto buďte, prosím, vždy připraveni na obě varianty. 
 
OSTROV VIS
 
Klienti si vyndají ze zavazadlového prostoru autobusu za pomocí pana řidiče své zavazadlo a odnesou si ho na trajekt. Dle pokynů delegátky nebo technické průvodkyně si odloží zavazadlo na místo určené. Po dobu plavby nepřebírá CK zodpovědnost za Vaše zavazadlo, můžete si ho vzít i na horní palubu trajektu. Po připlutí na ostrov si klienti vezmou svá zavazadla a dojdou cca 600 m pěšky do hotelu (v případě ubytování v hotelu Issa v městečku Vis) nebo budou mít organizovaný transfér do hotelu Biševo v městečku Komiža.
 
OSTROV BRAČ
 
Klienti si vyndají ze zavazadlového prostoru autobusu za pomocí pana řidiče své zavazadlo a odnesou si ho na trajekt. Dle pokynů delegátky nebo technické průvodkyně si odloží zavazadlo na místo určené. Po dobu plavby nepřebírá CK zodpovědnost za Vaše zavazadlo, můžete si ho vzít i na horní palubu trajektu. Po připlutí na ostrov si klienti vezmou svá zavazadla a dojdou cca 1.500 m pěšky do hotelu nebo si na své náklady mohou vzít taxi, které je do hotelu odveze. 
 
 
ODJEZDOVÁ MÍSTA
 
Odjezdová místa našich autobusů při zájezdech pořádaných do Chorvatska jsou následující: Ostrava, Frýdek-Místek, Hranice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno (při větším počtu osob možnost nástupu Opava, Hlučín, Havířov, Třinec nebo jiné nástupní místo dle domluvy). 
Svozy mohou být zajištěny autobusem, mikrobusem nebo osobním autem podle počtu přihlášených osob. V případě menšího počtu (min. 8 osob) přihlášených z daného odjezdového místa je cestovní kancelář oprávněna svoz/transfer nebo odjezdové místo zrušit. Klienti budou včas předem kontaktováni a informováni o možnosti nejbližšího nástupního místa. Zrušení svozu či transferu z důvodu malé obsazenosti není důvodem ke stornování celého zájezdu. 
 
Nástupní místa u autobusových zájezdů:
 
Ostrava – odjezd z parkoviště u KD Vítkovice 
Frýdek – Místek – odjezd z autobusové zastávky před OD TESCO - velké (zastavuje zde MHD –  na parkovišti 
Nový Jičín - odjezd z benzínové čerpací stanice Mol ve směru na Hranice 
Hranice - odjezd z parkoviště od motorestu SPARTA 
Přerov – odjezd z parkoviště od Kauflandu, ul. Lipnická 2936/4 
Olomouc - odjezd z ul. Tovární směr Brno na autobusové zastávce 
Prostějov - odjezd z autobusové zastávky od OD TESCO PROSTĚJOV, Konečná 24 (zastávka Arkada)
Vyškov - odjezd z benzínové čerpací stanice Mol směr Brno, první benzínka Mol za odbočkou do města Vyškov exit 
Brno - odjezd z parkoviště pod ústředním hřbitovem (mezi ul. Heršpická a Vídeňská), čekejte u závory před vjezdem na parkoviště
 
Další nástupní místa při větším počtu přihlášených osob:
Třinec – odjezd z parkoviště u haly STaRS, ul. Tyršova 
Havířov - odjezd z parkoviště od Kauflandu vedle autobusového nádraží 
Hlučín - odjezd z parkoviště od Lidlu nebo z autobusového nádraží
Břeclav - odjezd z benzínové čerpací stanice
 
U autobusových zájezdů klienti vždy nejpozději 7-5 dní před odjezdem obdrží přesné pokyny s nástupními místy a časy odjezdů. 
 
CK si vyhrazuje právo na změnu nástupních míst z důvodu nepředvídatelných událostí. 
 
 
PRAKTICKÉ INFORMACE
 
Autobusová doprava – Pro dopravu na autobusové zájezdy využívá naše CK autobusy svých smluvních partnerů. Vzhledem k časové návaznosti odjezdů z jednotlivých nástupních míst prosíme účastníky zájezdů, aby byli připraveni na příslušných odjezdových místech 15 minut před plánovaným odjezdem. Z bezpečnostních důvodů není možné přepravovat osoby bez nároku na sedadlo, i děti do věku 2 let musí mít zaplaceno vlastní sedadlo a mělo by být přepravované ve vlastní autosedačce. U autobusové dopravy je nutno při odjezdech i příjezdech počítat s možností nepředvídatelného zpoždění, které může být způsobené zhoršenou dopravní situací, čekáním na hraničních přechodech apod. Tyto situace nemůže jak CK, tak ani dopravce ovlivnit. Délka jednotlivých přestávek není ovlivněna CK, nýbrž zákony a předpisy o autobusové dopravě.